Надрукувати

6 червня 2026 р. у відділі мистецтв Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки відбувся благодійний концерт фортепіанної музики «Пам’ять у серці звучить» здобувачів освіти класу кандидата педагогічних наук, доцента кафедри інструментального виконавства ФММ РДГУ Вікторії Прокопчук та кандидата педагогічних наук, доцента кафедри інструментального виконавства ФММ РДГУ Лариси Яковенко. Організатори заходу – студентська наукова проблемна група «Мистецький кіноклуб ‘‘Видатні музиканти світу’’», науково-дослідна лабораторія творчих проєктів «Регіональна мистецька освіта» (кафедра інструментального виконавства ФММ РДГУ, керівник Вікторія Прокопчук) та асоціація діячів музичної освіти Рівненського обласного відділення Національної всеукраїнської музичної спілки.

 

Концерт став особливою мистецькою подією, сповненою глибокого емоційного змісту. У час, коли війна залишає болючий слід у долі кожної української родини, музика прозвучала як щира молитва пам’яті, вдячності та незламної віри у мирне майбутнє. Захід розпочався хвилиною мовчання на знак пошани до загиблих захисників і захисниць України, а кожен музичний твір став проникливим зверненням до людських сердець.

 

Програма концерту об’єднала твори українських і зарубіжних композиторів, що сповнені любові до рідної землі, світлого смутку та роздумів про цінність людського життя.

Особливе місце у концертній програмі посіла українська музична спадщина. Надзвичайного піднесення концерту надало ансамблеве виконання «Мелодії» Мирослава Скорика Вікторією Прокопчук та Ларисою Яковенко. Твір давно став символом духовної стійкості українського народу, а його проникливе звучання створило атмосферу щирого єднання.

 

Тепло були сприйняті слухачами фортепіанні ансамблі за участю викладачів та студентів, зокрема уривок із Симфонії № 3 Йоганнеса Брамса у виконанні Вікторії Прокопчук та Вікторії Кулик. Глибокий ліризм і філософська зосередженість відчувалися у творах Оксани Білаченко «Спомин» та Олександра Білаша «Роздум», які проникливо представила Алла Шрамович (клас канд. пед. наук, доц. Лариси Яковенко). Окремої уваги заслуговують виступи здобувачів освіти Дениса Олелі, Аліни Бабак, Марини Ковальчук та Вікторії Кулик (клас канд. пед. наук, доц. Вікторії Прокопчук).

 

Глибокий ліризм та душевна проникливість творів українського композитора Юрія Решетара, витонченість музики Фредерика Шопена, джазові обробки українських народних пісень Олександра Саратського у виконанні здобувачів освіти засвідчили високий рівень виконавської майстерності молодих музикантів та їхню вправність переконливо передавати різноманітні художні образи.

 

Найбільш емоційно насиченими моментами концерту стали виконання творів «Молитва за мир» Маріанни Король-Шехмейстер, «Проводжала мати» Ігоря Шамо та «Чорнобривці» Володимира Верменича у чотири руки Вікторією Прокопчук та Ларисою Яковенко. Ці композиції залишили незабутнє враження у слухачів та стали музичним втіленням материнської любові, болю втрати і незгасної надії на мирне майбутнє. Зворушливим завершенням концертної програми прозвучали твори Астора П’яццолли та Максима Канке, як символ надії та світла, яке народжується навіть після найтемнішої ночі.

 

Благодійний концерт «Пам’ять у серці звучить» став не лише демонстрацією творчих здобутків здобувачів освіти факультету музичного мистецтва РДГУ, а й важливою мистецькою акцією пам’яті, створивши атмосферу глибокого осмислення подій сьогодення та духовного єднання присутніх. Захід нагадав, що пам’ять живе доти, доки звучить музика та доки у людських серцях зберігаються любов, вдячність і шана до тих, хто віддав життя за свободу України.

Пам’ять у серці звучить… І звучатиме вічно…

 

Чинимо мистецький спротив та наближаємо Перемогу!

1
1
23
23
22
22
21
21
20
20
19
19
18
18
17
17
16
16
15
15
14
14
13
13
12
12
11
11
10
10
9
9
8
8
7
7
6
6
5
5
4
4
3
3
2
2
20260606bk
20260606bk
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24